Įvadas
Šiuo metu išpopuliarėjus IoT (įvarių elektrinių įrenginių prijungimas prie pasaulinio tinklo) vis dažniau susiduriame su labai mažais kompiuterių komponentais arba pilnai integruotu kompiuteriu vienoje plokštėje. Paprastai tokioje plokštėje yra beveik visi kompiuterio komponentai kaip procesorius, darbinė atmintis, minimali vaizdo išvestis, vietinio tinklo adapteris (laidui prijungti arba bevielio tinklo modulis) ir OS (operacinės sistemos) paleidimo diskas dar vadinamas kietasis diskas pvz. staliniame kompiuteryje.
Dažnas gamintojas neintegruoja paleidimo disko, o sukuria lustinių kortelių įdėjimui skirtas jungtis ar plokštėje esančias sąsajas kaip mSATA, SATA. Be pagrindinių kompiuterio komponentų skirtingi gamintojai taip pat integruoja papildomų sąsajų ir sukuria galimybes prijungti periferinius įrenginius ar išplėsti tokių integruotų plokščių galimybes.
Mes savo ruoštu orientuosimės į integruotas plokštes skirtas naudoti sukuriant tinklo įrenginius kaip maršrutizatorius-ugniasienė, bevielio prieigos taškas ar tinklo-saugos įvykių registravimo įrenginys. Tačiau pritaikymo galimybių yra ir daugiau tai priklauso nuo kliento reikalavimų ir norų.
Integruotos plokštės – Alix
Renkantis integruotas plokštes mes atsižvelgiame į jų stabilumą, ilgaamžiškumą ir išplėtimo galimybes. Taip galime užtikrinti mūsų diegiamų sistemų stabilumą, nesudėtingą valdymą ir priežiūrą. Todėl mūsų pasirinktos ir naudojamos yra PC Engines Alix integruotos plokštės. Šios plokštės daugiau orientuotos į vietinio tinklo įrenginius, kaip maršrutizatorius-ugniasienes ar bevielio tinklo prieeigos taškus.
Alix 2D2
Be abejo panaudojimo galimybes yra kur kas platesnės, nes gamintojas bendradarbiauja su atviro kodo programinės įrangos kūrėjais. Todėl visos integruotos plokštės yra pilnai suderintos su tokiomis operacinėmis sistemomis kaip Linux ar BSD. Manau ne paslaptis, kad būtent ši programinė įranga leidžia diegti į įrenginius programinę įrangą, kuri pritaikoma daugeliui užduočių. Verta paminėti, kad šios plokštės gamintojas taip pat turi vieną modelį pritaikomą kaip mini kompiuterį (dar vadinamą savitarnos ekranais angl. kiosk pc).
Kitame straipsnyje aprašysiu, kaip įdiegti Voyage Linux OS į CF ir paleistą ją veikti su Alix 2D2 plokšte.