Integruotos plokštės (embedded) – Įdiegimas


Diegimas į CF

Kad integruota plokštė veiktų ir atliktų mūsų paskirtas užduotis pirmiausia reikės operacinės sistemos. Pasirinkimas kaip minėjau yra nemažas, bet pradedant dirbti su šia integruota plokšte siūlyčiau naudoti Voayage Linux OS. Ši operacinė sistema jau yra pilnai paruošta ir suderinta būtent šiai plokštei. Reikia tik atsisiųsti visus reikiamus failus iš tinklalapio ir paleisti diegimo programėlę. Mes naudosime CF lustinė kortelę operacinės sistemos išsaugojimui ir paleidimui, nes mūsų parinktas Alix plokštės modelis 2D13 turi būtent šią sąsają.

Tiesa daugelis tokių plokščių gamintojų diskui prijungti ar įdėti leidžia naudoti lustinės korteles kaip SD (Secure digital ) ar CF (Compact Flash). Tokių kortelių duomenų saugojimui ir OS paleidimui pliusai yra kaina, bei veikimo greitis. Tačiau yra vienas minusas – jos su laiku pradeda ?degraduoti, dėl pastovių OS rašymo ir skaitymo operacijų. Be abejo galima pirkti brangias industrinio tipo lustinės korteles, kurios būna pritaikytos tokiam intensyviam naudojimui. Tokio tipo lustinės kortelės pasižymi geru OS suderinamu dėl lustų tipo. Taip pat jos gali atlaikyti didelius temperatūros svyravimus, technines vibracijas. Šiuo metu yra keletą lustinių kortelių tipų kurias galite rinktis OS diegimui ir paleidimui. Naujesnėse Alix plokštėse galime naudoti lustines SD korteles, mSATA arba prijungti išorinį diską per SATA sąsają.

Aprašyme pateiksiu kaip sukurti minimalų maršrutizatorių-ugniasienę naudojant Alix integruotas plokštes. Pradedant pirmiausia reikės mums keleto dalių ir įrenginių:

  • – CF lustinė kortelė, naudosiu standartinę Kingston 4GB. Nešiojami kompiuteriai neturi CF kortelių skaitytuvų, todėl mums reikės kortelių skaitytuvo, kuriame yra numatytas CF kortelių lizdas.
  • – Serial RS-323 laidas ir USB-RS323 konverteris. Pradinei konfiguracijai naudosime Linux terminalą, nes Alix plokštė turi Serial sąsają. Jos pagalba galima konfiguruoti įrenginį. Po to kada sistemą įdiegta ir priskirtas IP adresas bus galima prisijungti tiesiog iš terminalo SSH pagalba.
  • – Galiausiai mes naudosime Alix 2d2 integruotą plokštę.

Pasirinkta ir diegiama operacinė sistema Linux Voyage (sukurta Debian pagrindu), kuri yra jau optimizuota Alix integruotoms plokštėms ir puikiai tiks maršrutizatoriaus-ugniasienės konfigūravimui. Aš naudoju Linux OS, todėl visos komandos bus įvedamos Linux terminale.

Paruošiame CF kortelę diegimui

Įdedame CF kortelę į skaitytuvą ir prijungiame prie kompiuterio. Jei Linux moduliai palaiko skaitytuvo tvarkykles, mes turėtume matyti jį įvedus komandą lsusb.

Kompiuteryje įrenginys atpažintas ir tai reiškia, kad kortelių skaitytuvas veikia.

Tikriname ar kortelė atpažinta ir matoma kaip sisteminis failų diskas. Įvedus komanda fdisk -l matome, kad mūsų CF kortelė atpažinta ir yra žymima kaip sdb.

Paruošiame kortelę failų sistemai įvesdami komandą fdisk /dev/sdb ir naudodamiesi vedliu.

Spaudziame n ir po to p, kad sukurti particiją

Įrašome 1 ir spaudžiate Enter

Dar kartą Enter

Paskutinį kartą Enter

Dabar kortelės struktūra paruoštą ir tereikia įrašyti ją į pačią kortelę. Kad tai padaryti įrašote w ir spaudžiate Enter.

Peržiūrime ar sukurtas pradinis kortėlės skirstinys sdb1 su komanda fdisk -l. Matome, kad jis sukurtas.

Suformatuojame sukurtą pradinį kortelės skirtinį ext2 failų sistemos formatu mkfs.ext2 /dev/sdb1

Priskiriame 0 primontavimų or nerezervuojame failų sistemos blokų, taip sutaupome dar šiek tiek atminties CF kortelėje tune2fs -c 0 -r 0 /dev/sdb1.

Voyage Linux diegimas

Atsisiunčiame naujausią (angl. Current) Voyage OS versija iš oficialios svetainės.

wget http://mirror.voyage.hk/download/voyage/voyage-current.tar.xz

Išarchyvuojame suspaustus failus

tar -Jxf voyage-current.tar.xz

Einame į ką tik sukurtą katalogą

cd voyage-current

Naudosime jau sukurtą Voyage diegimo skriptą, kurio pagalba surašysime visus reikalingus failus ir konfiguraciją į CF kortelę. Diegimo skriptas paleidžiamas tiesiog esame kataloge įvedus komandą

./usr/local/sbin/voyage.update

Paleidžiamas vedlys su pasirinkimais, kuriame įrašome 1 ir spaudžiame Enter

Naujame lange spaudžiame Enter

Dar kartą Enter

Tada įrašote 7 arba tiesiog spaudžiate Enter

Dar kartą Enter

Dabar vedlys klausia, kur norite įrasyti failus. Mes juos įrašome į /dev/sdb1, todėl spaudžiame Enter

Spaudžiame Enter

Laikinai primontuojame CF kortele kaip /mnt/cf, kad galėtume įrašyti failus. Spaudžiame Enter

Vedlys siūlo parinti OS įkrovos variantą, todėl ir vėl spaudžiame Enter

Siulomas grub OS įkrovos valdiklis, todėl mes spaudžiame Enter. Lilo mums nebetinka.

OS įkrovos valdiklį įrašysime į pirmą CF skirstinį. Įrašome 1 ir spaudžiame Enter

Dabar vedlio pagalba pasirinksime konsolę/terminalą. Naudosime Serial, todėl ir pasirinkimas bus Serial Terminal. Spaudžiame Enter.

Įrašome 1 ir spaudžiame Enter.

Terminalo duomenų perdavimo greitį paliekame 38400, todėl spaudžiame Enter.

Vedlys užklausią apie disko skirstinių ir failų sistemos sukūrimą. Mes tiesiog spaudžiame Enter.

Dabar vedlys pasiūlo du pasirinkimus. Jei jūs viską darėte nuosekliai, galite įrašyti 2 ir spausti Enter. Kitu atveju jei abejojate apie paruoštą CF kortelę, siūlau įrašyti 1 ir spausti Enter. Jei Jūs pasirinkote 1, kortelėje yra sukuriamas skirstinys /dev/sdb1 ir suformatuojamas ext2 failų sistema, lygiai taip kaip aprašytą apie kortelės paruošimą sraipsnio pražioje.

Kopijuojame failus į CF kortelę. Spaudžiame Enter.

Vedlys suformavo Voyage Linux OS įdiegimo konfiguraciją, pagal kurią bus atliekamas CF kortelės paruošimas ir failų įrašymas. Jei viskas tinka, spaudžiame Y.

Jei viskas įvykdoma gerai. Jūsų vedlio lange turite išvysti užrašą: copyfiles.sh script completed ir paskutinę vedlio pasirinkimą Exit. Todėl spaudžiate Enter.

Jei norite pamatyti kaip tai padaryti galite dar kartą pažiūrėti vaizdo įraše.

Dabar Jūs turite CF kortelė su Voyage Linux OS, kurią įdedame į Alix 2d2 ploštę. Laukite kito straipsnio, kuriame aprašysiu kaip sukonfiguruoti šią sistemą ir paruošti darbui įrenginį.

Publikavo: 

Padedame prisijungti prie pasaulio ipv4/ipv6 lygio tinklų pagalba. ITIL, CISCO, Mikrotik, MCP, CompTIA, LPI